Darželio g. 6, Šedbarai, LT-86453 Kelmės r. Tel.:(8 427) 47247

Gegužės 26 dieną Šedbarų pradinės mokyklos – daugiafunkcio centro pradinių klasių mokinukai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Piliakalnių metams pažymėti ,,Seniai seniai, kai mūsų dar nebuvo…”, kuriuos organizavo Šedbarų, Pagryžuvio ir Tytuvėnų bibliotekų darbuotojai – žynys (A. Galbuogis), ugnies bei namų židinio dievaitė (V. Dichavičienė) ir bičių, šeimos globėja deivė Austėja (D. Galbuogienė).

Savo pažintinę kelionę po mūsų krašto įžymias vietas pradėjome nuo sustojimo prie Šukiškių kaime esančio Savanorių kryžiaus. Centro direktorius  R. Sadauskas, kuris lydėjo mus šioje kelionėje, trumpai supažindino su šio kaimo ir kryžiaus atsiradimo istorija.  Žilaičių kaimo atsiradimo istoriją mums  papasakojo  deivė Austėja (D. Galbuogienė). Prie Pavygailių piliakalnio iš direktoriaus R. Sadausko, kuris pagal specialybę yra istorijos mokytojas,  sužinojome,  kad Lietuvoje yra apie 900 piliakalnių.  Dar XV amžiaus viduryje Lietuvoje ant piliakalnių stovėjo medinės pilys. Vytauto Didžiojo jau nebuvo tarp gyvųjų, o ant kalvų dar stūksojo įspūdingi mediniai įtvirtinimai. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė klestėjimo laikais turėjo originalia medine statyba paremtą kultūrą. Pasisėmę žinių ir pasigrožėję  gamtos ir istorijos kampeliais, kurie liudija šlovingus šalies laikus, mena didingą Lietuvos istoriją, mes išklausėme 3 kl. mokinės Ivanauskytės deklamuojamo D. Dubinienės eilėraščio ,,Toji mano Lietuva“.

Improvizuotame susitikime su žyniu ir dievaitėmis vaikai susipažino su senosiomis tradicijomis, žaidė žaidimus, dėliojo dėliones, kur turėjo atspėti piliakalnių pavadinimus,  ieškojo lobio apsilankydami Šukiškių, Žilaičių, Pavygailių, Užpelkių vietovėse.

Piliakalniai yra tarsi priminimas apie Vasario 16-osios ištakas ir šią  mūsų Tėvynės pažinimo kelionę paskyrėme Lietuvos Respublikos šimtmečiui.