Darželio g. 6, Šedbarai, LT-86453 Kelmės r. Tel.:(8 427) 47247

      Helovinas (dar užrašoma Helovynas, VLKK taip pat siūlo naudoti pavadinimus Vaiduoklių šventė arba Šiurpnaktis) – švęsti ar nešvęsti? Išties – tai dviprasmiškas klausimas. Noras švęsti Heloviną labiausiai kyla vaikams ir paaugliams. Dažnai yra klaidingai manoma, kad ši spalvinga ir vaiduokliška šventė susiformavo Amerikoje, tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Helovinui pradžią davė dabartinėje Airijos teritorijoje gyvenę senovės keltai, kurie spalio 31 dieną triukšmingai pasitikdavo Naujuosius metus. Ši šventė taip pat pažymėdavo šalčio ir  tamsos sezono pradžią. Senovės keltai tikėjo, kad Naujųjų metų išvakarėse mirusiųjų sieloms leidžiama sugrįžti į savo namus, o įvairios dvasios gali atgyti persikūnijusios į gyvųjų kūnus ir klaidžioti žemėje. Todėl šią dieną žmonės, norėdami apsiginti nuo dvasių, persirengdavo raganomis, velniais, šmėklomis ir kitokiais siaubūnais.

     Šiais laikais Helovinas tampa vis populiaresnis įvairiose pasaulio šalyse. Šios šventės metu dabar niekas neaukoja ir  neburia kaip per tikrąjį keltų  Naujųjų metų sutikimą, bet vaikai ir suaugusieji dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: „Pokštas arba saldainis“. Daugelis iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus. Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės.

     Prieš pat mokinių rudens atostogas ir mūsų  Centre surengta Helovino šventė (popietė). Tai buvo puiki proga ne tik susipažinti su Vakarų Europoje švenčiamos šventės atributais, bet ir linksmai pasitikti rudens atostogas.

     Įkvėpti heloviniškos nuotaikos Centro ugdytiniai su mokytojomis atsakingai ruošėsi šventei. Patys mažiausieji surengė skaptuotų moliūgų parodėlę bei pasigamino popierines Helovino dekoracijas.

     Pradinukai buvo supažindinti su šventės atsiradimo istorija, tradicijomis, žaidė linksmus žaidimus, atliko drąsos reikalaujančias užduotis. Buvo daug juoko, išbandymų ir staigmenų. Aktyviausi, ryžtingiausi ir drąsiausi mokiniai buvo apdovanoti.