Darželio g. 6, Šedbarai, LT-86453 Kelmės r. Tel.:(8 427) 47247

Mūsų Centro pradinukai dalyvauja Šviečiamoji gyvulininkystės programoje vaikams ir jaunimui, kuri skatina atskleisti krašto gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. Šioje programoje dalyvaujame jau antrą kartą.

Vykdydami programos veiklas,  birželio 2 dieną Šedbarų pradinės mokyklos- daugiafunkcio centro pradinukai apsilankė bitininko Jono Daktaro bičių ūkyje. Pasivaikščiojome po bityną, stebėjome bitučių darbą. Bitininkas  Jonas parodė darbo įrankius, kurių reikia bitininkaujant. Vaikai sužinojo, kam  reikalinga dūminė ir patys ją išbandė. Taip pat sužinojome daug įdomybių apie bites. Supratome, kad be bitučių nebeturėtumėm gėlių, augalų, nuvystų pievos, pradėtų nykti vabzdžiai, kurie maitinasi augalų nektaru. O jei nyktų vabzdžiai, maisto nebeturėtų paukščiai. Todėl reikia labai saugoti bitutes, neskubėti nušienauti pievas, dar nepradėjus žydėti augalams ir gėlėms. Juk žiedai – tai bičių maistas.

Po pažintinės veiklos bitininkas Jonas pavaišino pirmuoju šių metų medumi. Grįžę į mokyklėlę, žinias  apie bitininkystę įtvirtinome atlikdami užduotis knygelėje ,,Augink, rūpinkis, mylėk“. Kadangi po ilgo nesimatymo vėl visi susitikome, tai vaikus nudžiuginome dovanėlėmis, kurias gavome iš Šviečiamosios gyvulininkystės  projekto organizatorių. Artėjant vasaros atostogoms labai pravers gautos gertuvėlės ir sportiniai maišeliai.